Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na Górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Dzień Kota 2022

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, bawiąc się w ich ulubione zabawy. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Walentynki 2022

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami.

Światowy Dzień Pizzy 2022

Dnia 9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować.

Dzień Nutelli 2022

4 lutego w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo słodko. A to wszystko za sprawą Światowego Dnia Nutelli, który przypada właśnie na 5 lutego. Święto to powstało z inicjatywy amerykańskich blogerów włoskiego pochodzenia. Święto to zostało ustanowione dość niedawno, bo w 2007 roku, ale jest obchodzone z ogromną przyjemnością, bo któż z nas nie lubi kremu czekoladowego? Tego dnia dzieci dowiedziały się z czego składa się czekolada oraz jak ją się produkuje. Po części teoretycznej dzieci przystąpiły do warsztatów kulinarnych, podczas których robiły misiowe kanapki z kremem czekoladowym i bananem. 

Dzień Naleśnika 2022

Odpowiednikiem Tłustego Czwartku w Polsce jest Dzień Naleśnika w Anglii. Powiązanie tego dnia ma ścisły związek ze zbliżającym się Wielkim Postem. To właśnie naleśniki były niegdyś sposobem na wykorzystanie wszelkich zapasów wartościowych produktów takich jak: jajka, mąka, cukier.

Obchodzony w tym roku 2 lutego Dzień Naleśnika był doskonałą okazją do zorganizowania w naszym przedszkolu zajęć i zabaw z jego wykorzystaniem. Tego dnia nie mogło zabraknąć także akcentów kulinarnych.

Motylki i Żabki zabrały się więc ochoczo do pracy i wyczarowały pyszne dania!

Copyright © 2013. Przedszkole Poziomka Wszelkie prawa zastrzeżone.